خانه‌ی شهروند «بهار»

خانه‌ی شهروند «بهار» شهرداری کرمان از ابتدای سال 90 فعالیت خود را آغاز کرده است.
این مرکز با رویکردی نو به مقوله‌ی فرهنگ شهرنشینی در جهت ارتقای دانش، بینش و مهارت‌های شهروندان برای داشتن یک زندگی موفق در شهر گام برمی‌دارد. آموزش رفتارهای شهروندی بخشی از وظایف مدیریت شهری و در واقع ارائه‌ی اطلاعات و آگاهی در مورد مسائل عمومی جامعه است که فرد را برای آموزش فرهنگ شهروندی در جامعه آماده می‌کند و تحقق این امر از مأموریت‌های مهم خانه‌ی شهروند «بهار» است.

اهداف خانه‌ی شهروند «بهار»

مهم‌ترین اهداف خانه‌ی شهروند «بهار»، ارتقای فرهنگ شهروندی، آموزش مهارت‌های زندگی شهری، گسترش دامنه‌ی هنرهای سنتی و صنایع دستی، افزایش سطح مشارکت مردم در امور اجتماعی، ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها برای تحکیم بنیان خانواده و رفع مشکلات فرهنگی طبقات مختلف اجتماعی است.
از جمله سیاست‌هایی که این مرکز دنبال می‌کند می‌توان به تشکیل یک گروه کوچک اجتماعی از شهروندان افتخاری و آموزش مسائل شهروندی با ارائه‌ی کارت مخصوص و تسهیلات ویژه به شهروندان و هم‌چنین ایجاد تعامل و ارتباط با دستگاه‌های فرهنگی و مراکز آموزشی اشاره کرد.
برگزاری دوره‌های آموزشی علمی، هنری، شهروندی، سلامت و مشاوره، سلسله مباحث مهارت‌های زندگی، فرزند پروری و آداب اجتماعی با حضور اساتید خبره، فعالیت‌های تفریحی و گردش‌گری و برپایی نشست‌های هفتگی با موضوعات شهری ویژه‌ی اعضا، از جمله فعالیت‌هایی است که در خانه‌ی شهروند بهار انجام می‌شود.
هم چنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای کلیه‌ی سنین از جمله دوره‌های عمومی مانند قرآن، رایانه و زبان انگلیسی، دوره‌های هنری نظیر بافت تابلو فرش، خیاطی، گل‌سازی و آشپزی، دوره‌های آموزش شهروندی مانند امداد و نجات و ایمنی و ترافیک و هم‌چنین برگزاری دوره‌های آموزشی پیرامون اطلاعات عمومی مکانیک خودرو، پرورش گل‌های آپارتمانی، پرورش قارچ، گیاهان دارویی دوره‌های آموزشی سلامت، بهداشت خانه و خانواده، ورزش درمانی، مهارت‌های کسب و کار و مشاوره در زمینه‌های خانوادگی، شغلی و تحصیلی و برپایی مسابقات دوره‌ای هم‌راه با اهدای جوایز ارزنده، از دیگر فعالیت‌های خانه‌ی شهروند «بهار» است.

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      ارتباط با شهردار
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه