بوستان کتاب افتتاح شد

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

طی آیینی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، جمعی از مدیران شهری، شهرداران محله و جمعی از شهروندان، بوستان کتاب که نخستین بوستان سنگی کرمان و سومین بوستان از بوستان‌های جدید در منطقه‌ دو محسوب می شود، افتتاح شد.

شهردار منطقه دو کرمان ضمن تشکر از همکاران خود در منطقه، عنوان کرد: پشتکار، تلاش شبانه روزی، همت و دلسوزی فوق العاده پرسنل منطقه، در به ثمر رسیدن پروژه‌ها تاثیر بسزایی داشت.

مهندس رامین امیرمداح با بیان اینکه وسعت این پارک 2000 مترمربع است، گفت: از آنجا که بوستان کتاب در مجاورت دانشکده فنی قرار گرفته، سعی شده طراحی آن با سردر ورودی و فضای دانشگاه هماهنگ باشد.

وی با تاکید بر اینکه تمام بوستان کتاب، نمادها، المان‌ها و مبلمان شهری آن با سنگ طراحی شده است، افزود: این بوستان اولین بوستان در کرمان است که تمامی امکانات آن با سنگ ایجاد شده است.

شهردار منطقه دو تصریح کرد: نورپردازی این بوستان نورپردازی ویژه‌ای است و سعی شده المان‌ها و تندیس‌هایی که در آن قرار دارد، با وضعیت موجود هماهنگ باشد.

شهردار منطقه دو با بیان اینکه تندیس‌های موجود در پارک مربوط به دانشجو، مطالعه و کتاب خوانی است، گفت: کتاب‌هایی که در این بوستان انتخاب شده‌اند، از نویسنده‌های بزرگ و شریف کرمان از جمله طاهره صفارزاده، دکتر باستانی پاریزی، هوشنگ مرادی کرمانی و ... است.

مهندس مداح خاطرنشان کرد: نورپردازی این پارک، نورپردازی ملایمی است که مناسب استفاده کنندگان به ویژه دانشجویان است.

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      ارتباط با شهردار
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه