شهردار کرمان خبر داد:


بازگشایی محور گلبازخان؛ شنبه‌ی هفته‌ی آینده


سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان
شهردار کرمان گفت: عصر شنبه‌ی هفته‌ی آینده، محور گلبازخان بازگشایی و با مسدود شدن ضلع شمالی میدان توحید، عملیات پیاده‌راه‌سازی این میدان نیز آغاز می‌شود.
مهندس علی بابایی در حاشیه‌ی بازدید استاندار کرمان و معاون عمرانی استاندار از روند بازگشایی محور گلبازخان، با بیان این‌که براساس پیگیری‌ها، محور گلبازخان بعد از سال‌ها آزاد شد، افزود: از اواخر سال گذشته توسط شرکت‌های حفارِ آب، برق و گاز، حفاری‌ها و نصب تأسیسات در این محور انجام گرفت تا از دوباره‌کاری جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: اگرچه تا چند سال آینده نیازی به این تأسیسات نبود، اما برای جلوگیری از دوباره‌کاری و تخریب مجدد خیابان و پیاده‌روها، شرکت‌های حفار کارشان را انجام دادند و شب گذشته نیز کار اجرای فاضلاب به پایان رسید.
شهردار کرمان از حجم بالای عملیات خاک‌برداری و آواربرداری در این محور خبر داد و گفت: عملیات خاک‌برداری توسط سازمان عمران انجام شده و تا عصر جمعه کار آسفالت خیابان نیز به پایان خواهد رسید.
بابایی افزود: شنبه‌ی هفته‌ی آینده با بازگشایی محور گلبازخان و‌ مسدود شدن ضلع شمالی میدان توحید، عملیات پیاده‌راه‌سازی این میدان آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: هم‌چنین علی‌رغم این‌که بخشی از کارها در میدان توحید وظیفه‌ی میراث فرهنگی است، اما برای سرعت بخشیدن به کار، مقرر شد میراث فرهنگی پشت‌بام‌های میدان را به‌سازی کند و به‌سازی ستون‌ها، نصب جدول سنگی و سنگ‌فرش میدان، توسط شهرداری انجام گیرد.
شهردار کرمان از آماده شدن طرح میدان توحید نیز خبر داد و گفت: با جمع‌آوری آسفالت، اجرای سنگ‌فرش، نصب فلاورباکس و ایجاد فضاهای شهری و نورپردازی، میدان توحید به میدانی شکیل تبدیل خواهد شد.
بابایی هم‌چنین گفت: همزمان با عملیات پیاده‌راه‌سازی میدان توحید، تأسیسات میدان نیز توسط شرکت‌های حفار نصب می‌شود تا از دوباره‌کاری و تخریب میدان در آینده جلوگیری شود.
وی از آغاز ساخت پارک طلاب، در کنار مرکز حوزه‌های علمیه در خیابان بهزاد خبر داد و افزود: هم‌چنین با ساخت خیابان جدیدالاحداث شهدای طلاب، خیابان شیخ احمد کافی به خیابان بهزاد وصل می‌شود.
شهردار کرمان با اشاره به عملیات روکش آسفالت در کوچه‌هایی که ترافیک بالایی دارند، خاطرنشان کرد: با تلاش سازمان عمران طی روزهای گذشته، کوچه‌های 30 ابوذر، 16 بیست‌و‌چهار آذر و 11 بهمنیار روکش آسفالت شد.

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      ارتباط با شهردار
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه