در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

قرارداد تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان (عج) تصویب شد

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان  با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست موضوع قرارداد تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله‌فرجه) مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا فرقانی معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان، درباره‌ی قرارداد تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله‌فرجه) با بیان این‌که متن این قرارداد همانند قرارداد سایر پل‌هایی است که با قرارگاه خاتم منعقد شده است، گفت: براساس قرارداد، هزینه‌ی ساخت این تقاطع غیرهم‌سطح بدون احتساب ضرایب، حدود 70 میلیارد تومان خواهد بود.

علی‌اکبر مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز با بیان این‌که در مصوبه‌ی شورا تأکید شده هزینه‌ی ساخت این پل با یک سال تنفس پرداخت شود، گفت: ضرایب این قرارداد نیز مثل قراردادهای سال پل‌ها، براساس ضرایب سال 94 خواهد بود.

وی هم‌چنین از قرارگاه خاتم که با نرخ مناسبی نسبت به ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح در شهر کرمان اقدام کرده است، تشکر کرد.

مشرفی از شهردار کرمان، معاون فنی و عمرانی شهردار، تیم فنی شهرداری و شرکت مشاور هم تشکر کرد.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان هم‌چنین خواستار سرعت‌بخشیدن به ساخت پل‌های ولی‌عصر (عجل‌الله‌فرجه) و سیدی شد.

فرقانی معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان نیز درباره‌ی پیش‌رفت ساخت پل ولی‌عصر (عجل‌الله‌فرجه) گفت: تاکنون، 86 سگمنت نصب شده و 58 سگمنت باقی مانده که این تعداد سگمنت نیز در محل کارخانه ساخته شده است.

وی افزود: به‌دلیل مسایل ترافیکی در تقاطع ولی‌عصر (عجل‌الله‌فرجه)، سگمنت‌ها در طول شب نصب می‌شوند و به همین دلیل سرعت ساخت این پل اندکی کُند پیش می‌رود.

در ادامه، رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر کرمان به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌های مربوط پرداختند.

زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌ی «حجاب آرامش زندگی است،» از شهردار کرمان و معاون فرهنگی اجتماعی شهردار برای برگزاری این ویژه‌برنامه تشکر کرد و خواستار استمرار این برنامه‌ها شد.

وی به حضور مشاور بانوان اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست این کمیسیون اشاره کرد و گفت: دو مدرسه‌ی 38 شهدا و نیایش، برای استفاده‌ی بانوان در ایام تابستان در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

ایرانمنش از شهردار کرمان درخواست کرد نسبت به تجهیز این دو مدرسه اقدام شود تا در ایام تابستان بانوان از این دو مدرسه استفاده کنند.

صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز به حضور محمدرضا عسکری مدیر باشگاه ورزشی شهرداری کرمان، در نشست این کمیسیون اشاره کرد و گفت: اقدامات آقای عسکری مدیر باشگاه ورزشی شهرداری که با دست خالی و با استفاده از امکانات داخلی شهرداری فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده، قابل تقدیر است.

وی هم‌چنین با اشاره به زمین‌های ورزشی شهرداری کرمان گفت: زمین‌های ورزشی در محمدآباد، خیابان شهدای خانوک، خیابان میرزاآقاخان جنوبی، بولوار الغدیر، انتهای خیابان 24 آذر، بولوار رسالت، خیابان سده، انتهای خیابان شهدا، انتهای بولوار غدیر سه و بولوار 22 بهمن آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

زاهدی از تکمیل ساختمان اداری باشگاه ورزشی و بهره‌برداری از این ساختمان در آینده‌ای نزدیک نیز خبر داد.

رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان به نشست با مسئولان مجموعه‌ی فرهنگی ورزشی امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه) اشاره کرد و گفت: مدیران این مجموعه آماده همکاری دوجانبه با شهرداری کرمان هستند.

زاهدی فعالیت‌های شهرداری کرمان در حوزه‌ی نشاط اجتماعی را نیز قابل تقدیر دانست.

وی هم‌چنین خواستار ارایه‌ی گزارشی از هیأت ورزش‌های همگانی در نشست این کمیسیون شد.

در ادامه، علی بابایی شهردار کرمان نیز با بیان این‌که ساختمان باشگاه ورزشی شهرداری کرمان به متراژ 639 مترمربع آماده بهره‌برداری است، گفت: مهندس عسکری مدیر باشگاه ورزشی شهرداری، با دست خالی و امکانات موجود شهرداری نسبت به ساخت باشگاه شهرداری اقدام کرده است.

وی افزود: سالن تیراندازی جنگل قائم هم که سال‌ها بلااستفاده بود، در حال به‌سازی است و طی یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار کرمان ادامه داد: برای تکمیل استخر شهرداری نیز آگهی کردیم تا بخش خصوصی ورود کند و پس از ساخت، به‌صورت BOT از استخر بهره‌برداری کند.

بابایی بیان کرد: تاکنون، سه نفر متقاضیِ ساخت و بهره‌برداری از استخر شهرداری حضور پیدا کرده‌اند که در حال بررسی رزومه‌ی این افراد هستیم.

رؤیا دیوان‌بیگی رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورا نیز گفت: فرمانده سپاه ثارالله تمایل دارند با شورا و شهرداری تعامل داشته باشند؛ بنابراین، در حال انعقاد تفاهم‌نامه با سپاه ثارالله برای استفاده از امکانات آن‌ها هستیم.

وی به تفاهم‌نامه‌ی شورا با اداره‌کل تبلیغات اسلامی هم اشاره کرد و گفت: متن تفاهم‌نامه در اختیار اعضای شورا قرار گرفته است؛ بنابراین، تقاضا دارم این تفاهم‌نامه مصوب شود.

در ادامه، مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که با کلیات تفاهم‌نامه موافقت شده است، گفت: تفاهم‌نامه برای بررسی موارد قانونی به شهرداری کرمان ارسال شده است.

دیوان‌بیگی هم‌چنین به تدوین طرح جامع فرهنگی شهر کرمان اشاره کرد و خواستار سرعت‌بخشیدن به تصویب این طرح در شورا شد.

وی با اشاره به دهه‌ی کرامت گفت: با همکاری بنیاد ملی عفاف و حجاب و شهرداری کرمان، جشنواره‌ و نمایشگاه عفاف و حجاب در دهه‌ی کرامت برگزار خواهد شد.

در ادامه، علی منصوری در غیاب محمدیاسین پنجعلی‌زاده، به ارایه‌ی آخرین مصوبات کمیسیون معماری و شهرسازی پرداخت.

فتح‌الله مؤیدی رییس کمیسیون بودجه نیز آخرین مصوبات این کمیسیون را قرائت کرد.

زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز گفت: فاز نخست مسکن مهر 192 خانوار معلول و مددجوی بهزیستی تکمیل شده، اما برای نصب انشعاب آب، نیاز به مجوز شهرداری دارند.

وی درخواست کرد مجوز حفاری توسط شهرداری صادر و هزینه‌های عوارض نوسازی در زمان اخذ پایان کار دریافت شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا به درخواست اهالی خیابان آبنوس مبنی بر ساخت فضای سبز در زمین نبش کوچه‌ی 26 این خیابان که کاربری فضای سبز دارد، اشاره کرد.

لری هم‌چنین گفت: شهرداری قزوین نیز طرحی را در رابطه با تأمین پارکینگ در محدوده‌ی تاریخی شهر بدون آسیب رسیدن به اماکن تاریخی ارسال کرده است.

وی افزود: استفاده از پارکینگ‌های مکانیکی در نقاطی که محدودیت ساخت پارکینگ وجود دارد نیز ضرورت دارد.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا بر تکمیل سازه‌ی چندمنظوره‌ی پارک مطهری هم تأکید کرد.

لری هم‌چنین با اشاره به کمبود فضا برای دفن در آرامستان مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌فرجه) تکمیل و راه‌اندازی آرامستان جدید را ضروری دانست.

منصور ایرانمنش رییس کمیسیون مسایل کلان شهر نیز کمبود فضا برای دفن در آرامستان فعلی را یکی از دغدغه‌های جدی دانست و خواستار در نظر گرفتن ضرب‌العجل برای تکمیل و راه‌اندازی آرامستان جدید شد.

وی به جمعه‌بازار خودرو هم اشاره کرد و گفت: عصرهای جمعه به‌دلیل برپایی جمعه‌بازار خودرو، ورودی سرآسیاب و شهرک صنعتی مسدود می‌شود و متأسفانه مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای حل مشکلات ترافیکی و راهنمایی رانندگان خودروها در این محدوده حضور ندارند.

 

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      ارتباط با شهردار
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه