به مناسبت روز خبرنگار:

سردیس شهید مرتضی آوینی رونمایی شد

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

صبح امروز با حضور جمعی  از مسولان، سردیس شهید «مرتضی آوینی» در بوستان کتاب رونمایی شد.

شهردار منطقه دو کرمان در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی داشت یاد و خاطره شهید خبرنگار محمود صارمی گفت: با توجه به این که شهید مرتضی آوینی شهید اهل قلم، است این سردیس به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار رونمایی شد.

مهندس رامین امیر مداح اظهار داشت: به توجه به اهمیت مبحث آموزش و کتابخوانی بوستان کتاب در مجاورت دانشکده فنی و مهندسی احداث شده است و همچنین با توجه به این که شهید آوینی دانشجو ، استاد دانشگاه و شهید اهل قلم هستند ، سردیس ایشان در این بوستان و در مجاورت دانشکده رونمایی گردید.

وی مساحت بوستان کتاب را 2 هزار متر مربع اعلام کرد و گفت: این نخستین پارک کرمان است که در ساخت آن به طور کامل از سنگ  استفاده شده است.

شهردار منطقه دو شهر کرمان، المان های متعدی دراین بوستان نصب شده است که از آن جمله می توان به المان کتاب اشاره کرد که همه عناوین این کتابها از نویسندگان شهیر کرمانی هستند.

وی ضمن تشکر از معین شیخ شعاعی مجسمه ساز کرمانی برای ساخت این سردیس گفت: ایشان این سردیس را ساخته و رایگان به شهرداری اهدا کردند.

معین شیخ شعاعی سازنده ی این سردیس  نیز در این باره گفت:  جنس این سریس فایبرگلاس بوده و ساخت آن حدود هفت ماه به طول انجامیده است.

وی ادامه داد: ابعاد این سردیس یک و نیم برابر اندازه  واقعی است .

  گفتنی است : سردیس شهید مرتضی آوینی توسط فرزند شهید ایرانمنش رونمایی شد

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه