به مناسبت روز جهانی محیط زیست؛

 

مجموعه جنگل قائم پاکسازی شد

 

 

 

سرویس خبر : اداره‌ی‌ ارتباطات و اموربین الملل شهرداری

 

به مناسبت روز جهانی محیط زیست ،شورای مشورتی جوانان شورای شهر با همکاری شهرداری در اقدامی نمادین زباله ها، پلاستیک ها و ضایعات غیر قابل تجزیه را از جنگل قائم پاکسازی کردند.

 

به گفته برگزارکنندگان، هدف از این حرکت  «نه به ریختن و رهاسازی زباله در طبیعت و توجه مردم  کرمان به تنها جنگل مصنوعی » در این شهر است.

 

 مسئول کمیته محیط زیست شورای مشورتی جوانان گفت: موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همواره به عنوان یکی از معضلات زیست محیطی به جهت ایجاد آلودگی آب ،خاک و برهم خوردن چهره طبیعت باید مورد توجه جدی شود و این موضوع در مورد شهر کرمان به دلیل کمی مناطق سرسبز و جنگلی اهمیت بیشتری دارد.

سپیده شفیعی اظهارداشت: شهر متعلق به همه شهروندان است و این عمل نمادین باید به عنوان یک فرهنگ ،همه روزه توسط مردم انجام شود و صرفا نباید منتظر انجام کارها توسط اداره و نهاد خاصی باشیم.

 

وی تاکید کرد: شهر متعلق به همه مردم است و تک تک  شهروندان باید برای زیبا تر شدن آن تلاش کنند.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس این دغدغه و برنامه ريزي در جهت رفع آن از ابتدای ورود جوانان به شورا، از طرف اعضای شورا شهر بعنوان یکی از اولویت ها مطرح گردید و با همکاری خوب شهرداری کرمان جز اولین فعالیت های شورای مشورتی قرار گرفت که خوشبختانه هم از سوی اعضا شورای مشورتی و هم از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت .

وی اظهار داشت: این مهم به صورت مداوم و در قالب چند طرح گسترده دیگر زیست محیطی با همکاری سایر نهادها و سازمان ها در دستور کار شهرداری و شورای شهر می باشد.

 

شایان ذکر است: (5 ژوئن) ؛ مصادف با روز جهانی محیط زیست، روزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری انتخاب شده‌است. در ایران ۱۵ تا ۲۱ خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده‌است

 

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه